Neden Octet?
Akıllı işletmelere pratik ve güvenilir çözümler

Kullanım Kolaylığı

Octet Portal’da İnternet üzerinden güvenli şekilde tahsilat yapmanın kolaylığını yaşayın. Tahsilatlarınızı ve nakit akışınızı tek tıkla basitçe yönetin.

 

Kurulum Yok, Telaş Yok

Kurulum için nakit ve vakit harcamayın, başvurunuz onaylanır onaylanmaz tahsilata başlayın.

Kullanıcı Dostu 

Teknik bilgi gereksinimi duymadan tüm tahsilat süreçlerinizi tek bir portal üzerinden kolayca yönetin.

Üyelik Ücreti Yok   

Üyelik için herhangi bir taahhütte bulunmanız, kurulum ya da sabit kullanım ücreti ödemeniz gerekmiyor.

Kolay İade/İptal

Hatalı tahsilat ve ödemeleri kolaylıkla iptal ya da iade edebilirsiniz. Octet Portal’da tek tıkla iptal veya iade işleminizi yapın.

Dijital Cüzdan

Tüm kart bilgilerini güvenli bir şekilde saklayan dijital cüzdanla tahsilat ve ödemelerinizi pratik şekilde halledin.

7/24 Tahsilat


Octet Portal’da istediğiniz an istediğiniz yerden tahsilat yapıp, nakit akış döngünüzü rahatlıkla yönetin.

 

 

Tam Güvenlik

Verilerinizin ve işlemlerinizin güvenliği için gerekli tüm yerel ve uluslararası yasal şartlara sahip olan Octet Portal’da tahsilatlarınızı ve ödemelerinizi içiniz rahat yapın.

BDDK Lisanslı

Octet Türkiye, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ile BDDK’nın 26.01.2017/7222 no’lu kararı kapsamında aldığı lisansla faaliyetlerini yürütür.

3D Secure Uyumlu

Octet’in tüm üyeleri 3D Secure güvencesiyle işlemlerini yapar.

PCI-DSS Sertifikalı

Octet Portal, dünya çapında talep edilen güvenlik kriterlerine uyumludur ve PCI DSS güvenlik sertifikasına sahiptir. PCI DSS (Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı), kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanmasına ilişkin tüm bilgi güvenliği kurallarını tanımlar. PCI Güvenlik Standartları Konseyi, olası güvenlik tehditlerini sürekli takip etmekte ve sektörün bu riskleri daha etkili şekilde yönetebilmesi için PCI Güvenlik Standartlarını sürekli geliştirmektedir.

Sahteciliğe Karşı Tam Koruma

Octet Portal’da sahteciliğe karşı uluslararası standartlarda fraud filtreleri kullanılır. Böylelikle çalıntı kredi kartlarıyla ya da kredi kartı bilgilerinin kopyalanmasıyla yapılan sanal POS sahtecilik işlemlerinin önüne geçilir.

Kimlik Tanıma Politikası

Octet, Kimlik Tanıma (Know Your Customer – KYC) politikası gereğince, herhangi bir kimlik hırsızlığı veya sahteciliği durumunun önlenmesi amacıyla sisteminde yer alan tüm üye bilgilerinin ve işlem hesaplarının güvenliğini garanti altına alır.

Tescilli Güvenlik Prosedürleri


Kimlik hırsızlığı veya sahteciliği gibi durumları engellemek için, üyelerimiz işlem yapmaya başlamadan önce MASAK ve uluslararası standartlara uygun para aklama karşıtı (AML – Anti Money Laundering) gibi gerekli güvenlik prosedürleri uygulanır.

 

 

Global İşlemler

Avustralya merkezli ticaret finansmanı şirketi Octet’in iştiraki olan Octet Türkiye ile uluslararası tahsilatlarınızı da seri şekilde yapın, işinizi büyütme fırsatlarını yakalayın.

 

Çoklu Dil Desteği

Türkçenin yanı sıra farklı dillerde çalışan Octet Portal’da yurtdışındaki müşterileriniz ve siz herhangi bir dil engeline takılmadan işlemlerinizi rahatlıkla halledin.

Uluslararası Alacakların Sorunsuz Tahsilatı

Octet ile yurtdışındaki müşterilerinizden döviz tahsilatlarınızı kredi kartı veya onların tercih ettiği ödeme kuruluşu aracılığıyla kolaylıkla yapın.

Global Üye Ağı


Dünya çapında 83 bin Alıcı, Satıcı ve Finansal Kuruluşu bir araya getiren Octet’in üye ağını kullanın, tahsilat konusunda hiçbir kaygı yaşamadan iş hacminizi büyütün.

 

 

 

İhtiyacınıza Göre Özelleştirilebilen Portal

Octet Portal’ı kurumsal kimliğinize ve iş süreçlerinize göre tasarlayıp, dilediğiniz şekilde kullanmanın kolaylığını yaşayın.

 

Kendi Kurumsal Kimliğinizle Tasarım

Tamamen kendi kurumsal kimliğinize ve marka bilinirliğinize uygun bir tasarımla işlemlerinizi yapın.

İhtiyacınıza göre Değiştirilebilen Özellikler


İhtiyaçlarınızı ve taleplerinizi bize iletin, Octet Portal’ı rahatlıkla iş süreçlerinize özel tasarlanmış şekilde kullanın.

 

 

 

 

Pratik Tedarik Zinciri Çözümleri

Octet Portal’ın tedarik zincirindeki tüm tarafları destekleyen özellikleri sayesinde yurtiçi ve yurtdışı tahsilat işlemlerinizi rahatlıkla yönetin.

 

Hem Tahsilat Hem Ödeme için Tek Portal

Hem tahsilatlarınızı hem de ödemelerinizi tek noktadan yapmanın rahatlığını yaşayın.

B2B Ticaret Portalı

Raporlama, doküman saklama, geriye dönük işlem kontrol ve dökümü işlemlerini kolaylıkla yapın.

Yurtdışı Pazarlara Açılma Fırsatı


Kredi kartı kullanımının ülkemizdeki gibi yaygın olmadığı pek çok yabancı pazara Octet’in sağladığı alternatif yerel ödeme

 

 

Sorunsuz Altyapı Entegrasyonu

İş süreçlerinize ve programlarınıza tamamen entegre olan Octet Portal ile işlemlerinizi yaparken hiçbir zorluk yaşamayın.

 

ERP, Satış ve Muhasebe Programlarına Entegrasyon

Octet Portal’ın esnek altyapısına firmanızın satış, muhasebe, ERP programları ve diğer 3. parti yazılımlarını kolayca entegre edin.

Mükemmel Kullanıcı Deneyimi

Octet Portal’ın güçlü entegrasyonuyla, yeni bir portal kullandığınızı bile fark etmeden, tüm işlemleri alıştığınız şekilde yapmanın rahatlığını yaşayın.